Pitbull saldırısına uğrayan minik Gülseren, yaşadığı o anları unutamıyor


6 yaşındaki Gülseren Akyüz, Kepez ilçesi Çankaya Mahallesi’nde 28 Ağustos 2020’de annesi Hatice Akyüz ve yakınlarıyla yolda yürürken sahipli pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğradı.


Çevredekilerin müdahalesiyle köpeğin saldırısından yaralı kurtarılan kız çocuğu, hastanede gördüğü tedavi sonrası iyileşti ancak vücudunda yara izleri kaldı.


Anne Hatice Akyüz, saldırıdan önce köpekleri çok seven kızının olaydan sonra yolda yürümeye bile korktuğunu anlattı.


“Evinin yakınındaki okula servisle gitmeye başladı”


Birinci sınıfa başlayan kızının okul evlerine çok yakın olmasına rağmen servis kullanmak durumunda kaldığını dile getiren Hatice Akyüz, “Olayın etkisi hale devam ediyor, yolda bile yürüyemiyor hala. ‘Yürüyerek şuraya gidelim’ diye ikna etmeye çalışıyorum ama parka bile gitmiyoruz biz. Belki o zamandan bu yana bir, iki defa gitmişizdir ama onda bile tedirgin. Ona bir şeylerin gelip zarar vereceğini düşünüyor” diye konuştu.


Kızının vücudunda saldırının izlerini taşıdığını aktaran Akyüz, “Köpek ısırığı olduğu için hastanede kızımın yaralarına dikiş atılamadı, yara izleri hala var. Kızıma banyo yaptırırken izi olan yerlere elim gelince irkiliyor. Kızım sanki yarası daha tazeymiş gibi hissediyor” dedi.


“Kızım tavuktan bile korkuyor”


Saldırıdan önce kızının sokak köpeklerini çok sevdiğini ancak şimdi tüm hayvandan da korktuğunu belirten Akyüz, şöyle devam etti:


“Kızım tavuktan dahi korkuyor, kendisine saldıracaklarını düşünüyor. Eskiden hayvanları çok severdik ama şimdi kuş bile besleyemiyoruz. Canlı şeylerden korkuyor, oyuncak köpekler, hayvanlar alırdık ama onlardan da korkuyor. Yolda yürürken korktuğunu söylediğinde, ‘Kızım ben varım.’ diyorum, o da bana ‘Köpek saldırdığı gün de sen vardın.’ diyor, bana olan güveni de kayboldu.”


“Asiye’nin haberini zor izledim”


Gaziantep’te iki pitbullun saldırdığı minik Asiye haberini görünce de çok etkilendiklerini kaydeden Akyüz, “Kızıma haberi izletmedim, ben bile zor  izleyebildim. Asiye’nin durumu bizden daha ağır, yaraları fazla, aileye geçmiş olsun. Onları çok iyi anlıyorum. O kız çocuğunun bundan sonraki hayatı eskisi gibi olmayacak maalesef” diye konuştu.


“Cezalar caydırıcı olmalı, para cezası istemiyordum”


Hatice Akyüz, kızına saldıran pitbull köpeğinin sahibinden şikayetçi olduklarını ve davanın para cezasıyla sonuçlandığını anlattı.


Cezaların daha caydırıcı olmasını isteyen Akyüz, “Köpek saldırdığı gün kızımın üzerinde olan ve parçalanan elbiseyi mahkemeye gösterdim ama her şeye rağmen 2 bin liralık ceza kesildi, ben para cezası verilsin istemiyordum. Eğer insanlar böyle bir köpeği besliyorsa o zaman bunun sorumluluğunu da almak zorunda” ifadelerini kullandı.


“Köpek görünce dışarıya çıkamıyorum” 


Pitbull saldırısına uğrayan 6 yaşındaki Gülseren de daha önce köpekleri sevdiğini ama şimdi çok korktuğunu söyledi.


Yaşadığı mahallede bulunan bir köpekten de çok korktuğunu anlatan Gülseren Akyüz, “Mahallede bir köpek var, o dışarıda olunca çok korkuyorum, dışarıya çıkamıyorum” dedi.

About admin

Check Also

Domenec Torrent’ten istifa ve tazminat sorusuna yanıt

Galatasaray, Spor Toto Süper Lig’in 35’inci haftasında evinde Demir Grup Sivasspor’a 3-2 mağlup oldu. Karşılaşma …

https://flashaberlerim.com/ https://habercadde.com/